Yhteystiedot

VYY leima

Yhteystiedot

Ylioppilaskunnan toimisto, hallitus, edustajiston puheenjohtaja ja henkilökunta

Yhteystiedot

Yliopistonranta 5,
65200 Vaasa

044 324 8980
Henkilökunta: ylioppilaskunta@vyy.fi
Koko hallitus: hallitus@vyy.fi

Laskutusosoite

Toivomme, että kaikki laskut toimitettaisiin verkkolaskuina.
Verkkolaskutusosoite
Operaattori: OpusCapita Group Oy
Välittäjän tunnus: E204503​ 
OVT-tunnus: 0037 0183 7048
Mahdolliset paperilaskut tulee lähettää skannaukseen:
Vaasan yliopiston ylioppilaskunta
PL 47449
00021 LASKUTUS

Y-tunnus 0183704-8

VYY:n palvelutoimisto

VYY:n palvelutoimisto sijaitsee ylioppilastalo Domus Bothnicalla. Ylioppilaskunnan henkilökunta hoitaa palvelutoimistoa. Palvelutoimistosta jaetaan lukuvuositarrat, tilojen vuokrasopimukset ja avaimet sekä yleinen neuvonta. Lisäksi palvelutoimistolta voit ostaa ylioppilaskunta- ja yliopistotuotteita.

Palvelutoimistolla  voit asioida sen aukioloaikojen puitteissa ilman erillistä ajan varausta. Saavuthan palvelutoimistolle terveenä. Suosittelemme kasvomaskin käyttöä asioinnin aikana.

Palvelutoimiston aukioloajat 17.8. alkaen

ma suljettu
ti-to 10-14
pe 10-13

Poikkeukset palvelutoimiston aukioloaikoihin

Palvelutoimisto on kiinni henkilökunnan koulutusten vuoksi perjantaina 17.9.2021.

 

Ylioppilaskunnan toimisto

Koko toimisto on suljettu ja henkilökunta on lomalla seuraavina päivinä:

  • 6.12.2021
  • 22.-24.12.2021

 

Ylioppilastalo Domus Bothnica

Ylioppilastalo Domus Bothnicalta löytyvät järjestöjen postilaatikot sekä ylioppilaskunnan henkilökunta.

Kartta Vaasan yliopiston kampusalueesta

Hallitus ja edustajisto

Elmo Nikula

Hallituksen puheenjohtaja

Elmo Nikula

044 324 8965

elmo.nikula@vyy.fi

Olli Karvonen

Hallituksen varapuheenjohtaja

Olli Karvonen

044 324 8963

olli.karvonen@vyy.fi

Wiktoria Ripatti

Sosiaalipoliittinen vastaava

Wiktoria Ripatti
Roosa Kesonen

Kampus- ja kaupunkipoliittinen vastaava

Roosa Kesonen

044 324 8977

roosa.kesonen@vyy.fi

Edunvalvontavaliokunnan puheenjohtaja

Vilja Tallgren

Koulutuspoliittinen vastaava

Vilja Tallgren

044 324 8962

vilja.tallgren@vyy.fi

Sara Alasuutari

Järjestö- ja jäsenpalveluvastaava

Sara Alasuutari

044 324 8960

sara.alasuutari@vyy.fi

Aada Mäkelä

Tapahtumavastaava

Aada Mäkelä

044 324 8967

aada.makela@vyy.fi

Henri Miettinen

Talous- ja yrityssuhdevastaava

Henri Miettinen

044 324 8968

henri.miettinen@vyy.fi

Elli Uusi-Kokko

Edustajiston puheenjohtaja

Elli Uusi-Kokko

Henkilökunta

Vaasan yliopiston ylioppilaskunnan palveluksessa on palkattua henkilöstöä. Henkilökunnan tehtävänä on palvella jäsenistöä sekä toimia tiiviissä yhteistyössä yliopiston kanssa.

Henkilökunnan työtehtäviin voi tutustua toimenkuvauksista. VYY:n vakituinen henkilökunta on tavattavissa ylioppilastalo Domus Bothnicalla.

Johanna Luomala

Pääsihteeri

Johanna Luomala

044 324 8964
paasihteeri@vyy.fi

 

Pääsihteeri vastaa ylioppilaskunnan yleis-ja taloushallinnosta ja hän toimii henkilökunnan esihenkilönä.

Lauri Tuohiniemi

Edunvalvonta-asiantuntija

Lauri Tuohiniemi

044 324 8961
eva@vyy.fi
hairintayhdyshlo@vyy.fi
Facebook: Edunvalvonta-asiantuntija Vyy

 

Edunvalvonta-asiantuntija on sosiaali- ja koulutuspoliittisten sekä kansainvälisten asioiden asiantuntijana. Edunvalvonta-asiantuntija toimii ylioppilaskunnan häirintäyhdyshenkilönä.

Tiina Salmi

Talousasiantuntija

Tiina Salmi

044 324 8970
talousasiantuntija@vyy.fi
 

Talousasiantuntija vastaa ylioppilaskunnan laskutuksesta ja tiloista ja hoitaa ylioppilaskunnan taloushallintoa, palvelutoimistoa, sekä vastaa kysymyksiin opiskelijakorteista ja lukuvuositarroista.

Maria Mellanen

Viestintäasiantuntija

Maria Mellanen

044 324 8978
viestinta@vyy.fi

 

Viestintäasiantuntija vastaa hallituksen viestintävastaavien kanssa ylioppilaskunnan viestinnästä.

Anna Yliaska

Projektiassistentti

Anna Yliaska

+358 29 449 8409
anna.yliaska@uwasa.fi

 

Projektiassistentti työskentelee Vaasan yliopiston ja Vaasan yliopiston ylioppilaskunnan yhteisen Mikä neuvoksi -hankkeen parissa. Projektiassistentti työskentelee VYY:n tiloissa.

Salla Raittila

Tutorkoordinaattori 2021

Salla Raittila

tutorkoordinaattori@vyy.fi

 

Tutorkoordinaattori vastaa suomenkielisten tutkinto-opiskelijoiden tutoroinnista.

Mikko Salusjärvi

KV-tutorkoordinaattori 2021

Mikko Salusjärvi

tutorcoordinator@vyy.fi

 

KV-tutorkoordinaattori vastaa englanninkielisten tutkinto-opiskelijoiden tutoroinnista.

 

TBA

Vuosijuhlavastaava 2022

TBA
Antti Orava

Approvastaava 2022

Antti Orava

appro@vyy.fi tai
etunimi.sukunimi@vyy.fi

TBA

Messuvastaava 2022

TBA

messuvastaava@vyy.fi
tai etunimi.sukunimi@vyy.fi

Oskari Kaskinen

VYY Holding Oy hallituksen puheenjohtaja

Oskari Kaskinen
Jaber McBreen

Saunavastaava

Jaber McBreen

0443248986

saunavastaava@vyy.fi

 

Saunavastaava toimii ylioppilaskunnan hallinnoiman Leipiksen sauna- ja kokoustilojen hoitajana.

Viivi Myllykoski

Vaalikoordinaattori

Viivi Myllykoski

vaalikoordinaattori@vyy.fi

 

Vaalikoordinaattori avustaa syksyn 2021 edustajistovaalien järjestämisessä.

Varaa Leipätehtaan saunatila

Sauna- ja kokoustilat sijaitsevat Vaasan keskustassa osoitteessa Hietasaarenkatu 14